Jdi na obsah Jdi na menu
 


Želvička :-* :-*

30. 12. 2007

Želva nádherná patří k často chovaným druhům. Má výrazné zbarvení s typickými Obrazekčervenými proužky po stranách hlavy a krku. V dospělosti má krunýř dlouhý téměř 30cm a tmavší než je tomu u mláďat. Pochází ze středních a východních oblastí USA, kde obývá klidné vody s bažinatým dnem a zarostlými břehy. V noci odpočívá, ve dne si hledá potravu-plže, rybky, vodní hmyz apod. Vyžaduje teplotu 20-27°C.


Obrazek

K dobrému zařízení nádrže budete potřebovat:

  • nádrž (alespoň 50*20*20cm pro malou želvičku).V žádném případě nedoporučuji kupovat malé plastové nádobky s palmičkou!,
  • něco, čím vytvoříte souš, např.kameny (používám břidlici), ostrůvek ze skla, písek, oblázky či nějaký kořen,
  • a nějaký zdroj světla a tepla, nejlépe lampu ,
  • ostatní záleží na vás, např.
  • filtr (jinak min.každý týden vyměňovat vodu),
  • a topné tělísko, jaké se používá v akváriích.

Obrazek

Krmení

Malé želvičky jsou hlavně masožravé, starší jedinci spíše býložravci. Mláďata krmíme nejlépe každý den, starší jedince přibližně třikrát týdně. Já krmím zatím jen korýši a játry, ale větší jedinci si vezmou i ovoce, hovězí maso (syrové), nitěnky a filé.


Obrazek

Jezírko

Želvu můžeme mít přes léto v zahradním jezírku, spíše dospělé jedince. Výběh musí být samozřejmě zajištěn proti kočkám a ostatním zvířatům, proti podhrabání želv. Stěny jezírka musí být šikmé, ve výběhu by měly být umístěny nízké keře, aby se želva mohla ukrýt.

Já jsem taky měla 2 želvičky, ale jedna mi utekla, protože ji moje mladší sestra pustila na svovodu a tu druhou Lili/ Evičku jsem dala jinému chovately, prorotože jsem se o ni neuměla dobře postarat. Ale stejně mám želvičky hrozně moc ráda. :-*

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Jo, to jo

(Petra Fialová, 3. 1. 2008 18:36)

JJ Peťul máš prsavdu suchozemská byla...a když je to ohrožený druh, proč ji tedy prodávají ve zverimexu? Neměla by být radši v nějakém chovném centru, kde by se rzmnožila?

Odpovědˇ

(Peťule , 1. 1. 2008 12:23)

Stepní? Tak to určitě byla dovezená a a byla suchozemska. Když stojí tolik tak musí byt nějaký ohrožený nebo vzácný druh, protože normálně želvy stojí tak do 400/500.

velmi zajímavé

(Petra Fialová, 1. 1. 2008 12:00)

Ahoj Peťul včera jsem byla ve zverimexu a tam byla nějaká želva stepní a stála 4500Kč je tohle možné? je to nějaký vzácný druh?