Jdi na obsah Jdi na menu
 


Lakování nehtů

1
jako základ aplikuj zpevňovač nehtů. ten vyplní případné rýhy v nehtu a postará se o to, aby ti šel barevný lak později bez problémů odstranit.
2
po úplném zaschnutí zpevňovače nanes tenkou vrstvu laku.
3
při lakování začínej vždy uprostřed nehtu, až pak doplň lak i do stran.
4
po několika minutách celý postup zopakuj. u světlého nebo matného laku je někdy nutná i třetí vrstva laku.

Nehty na rukách

1
konečky prstů ponoř do lázně z 1,5 litru teplé vody a vymačkané šťávy z jednoho citronu. vydrž 5 minut.
2
do nehtů vetři zpevňující krém určený speciálně pro výživu nehtů.
3
malým štětečkem nanes na nehet odstraňovač nehtové kůžičky. vatovou tyčinkou pak můžeš kůžičku jemně zatlačit k lůžku nehtu.
4
odumřelou kůži odstraň krouživými pohyby. odstraňovač nehtové kůžičky pak jednoduše setři.

Lakování nehtů na noze

1
umyj si nehty u nohou mýdlovou vodou a dobře je osuš. zbavíš je tak mastných nečistot a lak se nebude tak snadno odlupovat.
2
užitečnou pomůckou je tzv. separátor. oddělí od sebe jednotlivé prsty nohou tak, aby se při lakování nepřekrývaly. pokud jej nemáš, můžeš k oddělení prstů použít gumové medvídky nebo cokoli jiného, co poslouží stejnému účelu.
3
k oddělení prstů můžeš použít i složené vatové podušky nebo kosmetické ubrousky, které jednoduše vložíš mezi prsty.
4
lakovat začni vždy od malíčku, lak si tak nebudeš sama smazávat.
5
nejprve nehty nalakuj nehtovou bází – tedy ztvrzovačem nehtů nebo vyplňovačem rýh. tyto nehtové báze vyplní rýhy, nehet zarovnají a chrání jej před zabarvením. po několika minutách je báze zaschlá a můžeš nanést první vrstvu laku.
6
u jednotlivých nehtů pracuj vždy od vnitřku ke straně nehtu. nejdříve nalakuj střed a teprve poté strany.
7
potom co uschne první vrstva, můžeš nanést druhou. v případě, že je to nutné, nanes klidně i vrstvu třetí.
8
když nakonec použiješ svrchní ochranný lak, vydrží takto nalakované nehty výrazně déle a navíc se budou krásně lesknout.

Nohy

1
nanes trochu kosmetického oleje na nehtovou kůžičku, změkčíš a zjemníš ji tak, nebo zjemni pokožku nohou koupelí ve vlažné vodě.
2
nohám, které se silně potí, pomůže solná koupel. jednoduše rozpusť v jednom litru vody 1-2 polévkové lžíce kuchyňské soli, přidáním máty peprné působí jako přírodní deodorant.
3
po několika minutách ošetřit nohy pemzou a pilníkem na nohy, to se dá lehce vyřídit přímo při koupeli.
4
nakonec nohy dobře nakrémuj. obecně platí, že k ošetření nohou se hodí i pomůcky pro manikúru rukou.

Nehtíky

1.
pomocí vatové podušky a odlakovače ostraň zbytky starého laku na nehty. pokud jsi měla na nehtech tmavý lak, budeš potřebovat více podušek. když spěcháš – použij odlakovací ubrousky, které jsou už odlakovačem napuštěné.
2.
a už jdeme na manikúru a začneme pilníkem. vezmi pilník mezi palec a ukazovák a piluj od vnější strany k vnitřku, nikdy tam a zpět – to nehty třepí.
3.
pro zkrácení nehtu použij klidně hrubý pilník, ale pro konečné zbroušení sáhni vždy po pilníku jemném.

Správně zastřihnout

1
nehty na nohou stříhej pokud možno rovně, abys zamezila jejich zarůstání. hodně lidí k tomu používá kleštičky.
2
nanes opatrně na nehtovou kůžičku trochu odstraňovače této kůžičky. po jedné minutě ji vatovou tyčinkou nebo speciálním dřívkem zatlač směrem k nehtovému lůžku.
3
nakonec dopřej svým nohám trochu krému.

DRŽTE FORMU
V tomto létě vsaďte na krátké nehty, které přesahují nehtové lůžko jen o několik milimetrů. Zastřihněte si je dokulata, hranaté už se dávno nenosí.

PRECIZNÍ PODKLAD
Nezapomínejte na podkladovou vrstvu průhledného laku. Každý další nátěr vám potom lépe přilne a déle vydrží. Dobrý základ zabrání žloutnutí nehtů, jež způsobují sytě 
barevné laky.

HODINA FRANCOUTŠTINY
Pořiďte si falešnou francouzskou manikúru: podkreslete nehty bílou tužkou. Pozor – tento zázrak není voděodolný! Toužíte po pařížském originálu? Svěřte se do péče odborníkům, kteří to umějí lépe než vy.

MLÉKO A DIAMANTY
Mléčné barvy vůbec nemusejí vypadat nudně. Skvěle se dají oživit třpytkami nebo různými lesklými kamínky, kterými pokryjete již nalakovaný nehet. Nakonec je přetřete průhledným krycím lakem. 

DEJTE NOHÁM TAKY LAKY
Nalakujte si nehty do vietnamek! Jejich odstín můžete sladit s barvou plavek. Lak na nehtech u nohou vydrží až tři týdny. Navíc na horních a dolních končetinách si můžete dopřát jiný nátěr.

 
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář